لوازم آشپزخانه, لوازم خانگی

جامع‌ترین مقایسه سینک‌ها که پیش از خرید باید بدانید!

مقایسه سینک ظرف‌شویی

اگر به سری به بازار بزنید، با انواع مختلف سینک‌ها روبه‌رو می‌شوید که کار انتخاب را برای شما سخت می‌کنند. به‌طورکلی سؤال اصلی که در ذهن خیلی‌ها دررابطه‌با سینک‌های ظرف‌شویی وجود دارد، این است که کدام یک را باید انتخاب کرد؟ در ادامه این مطلب دقیقاً می‌خواهیم به همین سؤال بپردازیم و با ارائه نکاتی به شما کمک کنیم، بتوانید مقایسه سینک ظرف‌شویی گرانیتی و استیل را به‌درستی انجام دهید.

اهمیت تحقیق قبل از خرید سینک

قبل از این‌که بخواهید سینک بخرید، حتماً باید به‌اندازه کافی درباره آن تحقیق کنید. چون سینک وسیله‌ای است که به‌صورت روزانه از آن زیاد استفاده می‌کنید. در نتیجه مهم است که دوام و استحکام بالا داشته باشد. همچنین کیفیت ساخت آن به گونه‌ای باشد که تا چند سال بتوانید از آن استفاده کنید. سینک گرانیتی و استیل دو نوع سینک هستند که در ادامه می‌خواهیم آن‌ها را از جوانب مختلف برای شما بررسی کنیم.

با سینک گرانیتی بیشتر آشنا شوید

سینک‌های گرانیتی یکی از انواع سینک‌هایی هستند که طرف‌داران خودشان را دارند. به‌غیراز گرانیت، از جنس‌های مختلف دیگری هم برای ساخت سینک استفاده می‌شود؛ اما سینک‌های ظرف‌شویی که از گرانیت ساخته شده‌اند، مدرن‌تر هستند که بیشتر در آشپزخانه‌های امروزی دیده می‌شود. برای ساخت این مدل سینک، از مواد پلیمری و همچنین سنگ گرانیت استفاده می‌شود.

لازم به ذکر است که برای ساخت این مدل سینک‌ها، از رزین‌های اکریلیک هم استفاده می‌شود. سینک‌هایی که از گرانیت هستند، ظاهر شیک‌تری دارند. همچنین نسبت به سایر سینک‌ها، بهداشتی‌تر هستند. به این دلیل که خاصیت آنتی‌باکتریال دارند. در نتیجه قارچ‌ها و کپک‌ها نمی‌توانند در این‌گونه سینک‌ها رشد کنند.

مقایسه سینک ظرف‌شویی

بررسی معایب سینک‎های گرانیتی

معایب سینک‌های گرانیتی

در ادامه مطلب مقایسه سینک ظرف‌شویی باید گفت که این سینک‌ها، بدون عیب نیستند و معایبی هم دارند. یکی از معایب این سینک‌ها، این است که وزن بالایی دارند. البته این اتفاق طبیعی است. در نتیجه کاری که شما باید انجام دهید، این است که از یک نصاب متخصص که در کار خود حرفه‌ای است، کمک بگیرید. نصابی که حرفه‌ای باشد، جاگذاری سینک را می‌تواند بهتر انجام دهد.

لازم به ذکر است که به دلیل همین ویژگی‌هایی که سینک‌های گرانیتی دارند، هزینه بیشتری باید برای نصب آن‌ها پرداخت کنید. یکی دیگر از معایبی که سینک‌های گرانیتی دارند، این است که باید در هنگام استفاده از آن‌ها، مراقبت داشته باشید. به این دلیل که اگر ظرف شما درون سینک از دستتان بیفتد، ممکن است که هیچ اتفاقی برای سینک رخ ندهد؛ اما ظرف شما دچار شکستگی شود. ناگفته نماند که این موضوع درباره سینک‌های استیل هم صدق می‌کند.

مقاومت سینک‌های استیل و گرانیت

یکی از موارد مهمی که می‌توان در مقایسه سینک ظرف‌شویی گرانیتی و استیل از آن‌ها نام برد، مقاومت سینک‌ها است. میزان مقاومت سینک‌ها، معیار بسیار مهمی در هنگام خرید بوده و باید سینکی که می‌خرید، از مقاومت خوبی برخوردار باشد. به این معنی که با ضربه دیدن به‌راحتی نشکند. اگر سینک شما استیل باشد، همچنین کیفیت و استحکام کافی ندارد، ممکن است با ضربه دیدن، سوراخ شود. از نظر میزان مقاومت، باید گفت که سینک‌های گرانیتی، معمولاً مقاومت بیشتری دارند.

مقایسه سینک ظرف‌شویی

میزان تحمل حرارت سینک‎ها به کیفیت ساخت و مواد به‌کاررفته بستگی دارد.

مقایسه تحمل حرارت سینک‌های گرانیتی و استیل

از دیگر معیارهایی که می‌توان در مقایسه انواع سینک ظرف‌شویی به آن اشاره کرد، میزان تحمل حرارت است. لازم به ذکر است که سینک‌های استیل، با قراردادن ظرف داغ، ذوب نمی‌شوند؛ اما ممکن است تیره شوند. از نظر میزان تحمل حرارت، باید گفت که سینک‌های گرانیتی، تحمل حرارت و گرمای بیشتری دارند. ناگفته نماند که میزان تحمل حرارت در سینک‌های گرانیتی، ۵۳۵ درجه فارنهایت است.

مقایسه مقاومت در برابر خط‌ و خش

یکی از معیارهایی که در مقایسه سینک‌های ظرف‌شویی بسیار مهم است، میزان مقاومت در برابر خط‌وخش است. یکی از ایراداتی که به سینک‌های استیلی وارد می‌شود، این است که در برابر اجسام تیز مقاومت کافی ندارند و زود روی آن‌ها خش می‎افتد. درحالی‌که زیبایی و ماندگاری طولانی سینک یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌هایی است که حتماً باید به آن توجه شود. شما می‌توانید با جست‌وجو در رسانه‌های مختلف از این موارد اطلاع کامل حاصل کنید.

شرکت بازرگانی سیوند

میزان مقاومت در برابر خط‌وخش یکی از معیارهای مهم در انتخاب سینک است.

 

درباره سینک‌های گرانیتی باید گفت به دلیل تراکم بسیار بالایی که این سینک‌ها دارند، میزان مقاومت بسیار بالایی در برابر خط‌وخش دارند. دررابطه‌با مقایسه سینک ظرف‌شویی گرانیتی از نظر میزان مقاومت در برابر خط‌وخش، باید گفت که این سینک‌ها، لایه‌ای محافظ دارند که به‌راحتی روی آن خط‌وخش نمی‌افتد. لازم به ذکر است که این قابلیت، تنها در سینک‌های خارجی و بسیار باکیفیت دیده می‌شود که میزان بهداشت سینک را چندین برابر می‌کند.

ضد لک بودن سینک‌ها

ضد لک بودن، از دیگر موارد بسیار مهمی است که می‌توان درباره مقایسه انواع سینک ظرف‌شویی از آن نام برد. خانم‌های خانه‌دار، دوست ندارند که سینک آن‌ها لکه‌دار شود. در نتیجه در هنگام خرید این مورد را هم در لیست فاکتورهای خرید خود قرار دهید. وقتی که تعداد لک‌ها روی سینک افزایش یابد، زیبایی ظاهری آن را تحت‌تأثیر قرار می‌دهند. لازم به ذکر است که از این نظر، سینک‌های گرانیتی نسبت به استیلی، مزیت دارند.

شرکت بازرگانی سیوند

ضدلک بودن سینک موضوع بسیار مهمی است و باید به آن توجه کرد.

 

در سینک‌های گرانیتی، مشکل لکه وجود ندارد و به‌راحتی می‌توانید لکه‌ها را با استفاده از دستمال پاک کنید. به این دلیل که سطح بهداشتی بودن این سینک‌ها، بسیار بالا است. علت این امر را هم در بالا اشاره کردیم و گفتیم تراکم سینک‌های گرانیتی بسیار بالا است. در ادامه مقایسه سینک‌های ظرف‌شویی از نظر میزان لاکچری بودن، باید گفت که سینک‌های گرانیتی، از سینک‌های استیلی ظاهری شیک‌تر و لاکچری‌تر دارند.

سخن آخر

برای خرید سینک، باید دقت زیادی به خرج دهید. به این دلیل که شما باید سال‌ها از این سینک استفاده کنید؛ بنابراین مهم است که دوام و کیفیت کافی داشته باشد. در این مطلب به مهم‌ترین فاکتورهایی که یک سینک ظرف‌شویی داشته باشد اشاره کردیم. این فاکتورها را در قالب مقایسه سینک ظرف‌شویی گرانیتی و استیلی بررسی کردیم. به این دلیل که این دو مدل سینک نسبت به سایر مدل‌ها، فروش بیشتری دارند. همان‌طور هم که اشاره شد، سینک را از جنس‌های مختلفی می‌توان تولید کرد که به آن‌ها اشاره داشتیم.

نوشته های مرتبط